Lexikon českého tarotu 1919-2019

V roce 2020 vyšla v nakladatelství Vodnář unikátní publikace mapující tarotové sady na našem území. Kniha obsahuje jak příběhy tvůrců karet, tak velmi bohatou obrazovou část, kde je možno spatřit tarotové sady, které existují již jen v několika sadách a jsou pouze součástí sbírek. Během stoleté historie vznikly na našem území zajímavé taroty, často unikátní i ve světovém měřítku.

Většina členů Lóže u Z.·.S.·. s tarotem pracuje, někteří již desítky let. Tato kniha je opravdu skvělá a je s podivem, že něco podobného nevzniklo již dříve. Mnoho karet z knihy je pro nás velkým překvapením, texty jsou velmi kvalitně a profesionálně zpracované. Škoda, že kniha vyšla pouze v malém nákladu a bude (je) brzo rozebrána. K tomu též přispívá, dle sdělení jednoho z autorů, i velký zájem se zahraničí.

Oficiální anotace
“Lexikon českého tarotu 1919-2019” je první knihou mapující kompletní historii tohoto speciálního karetního oboru. Je určena nejširším vrstvám jeho vyznavačů, ať již jde o sběratele, vykladače, historiky či milovníky umění. Proto je psána dvojjazyčně, česko-anglicky. Kniha je bohatě vypravena, čtenář zde uvidí ukázky všech doposud vydaných tarotových sad v naprosto věrných barvách původních originálů, včetně nejrůznějších tiskových mutací i dalších specialit. Obrazy jsou doplněny informativními texty přibližujícími někdy až neuvěřitelné příběhy jednotlivých tarotových sad.

“Lexikon českého tarotu” vznikal řadu let ve spolupráci předních odborníků na danou tématiku, což mu dává solidní šanci na to, aby s ním opravdoví zájemci pracovali i v časech budoucích…

eshop: Kosmas

Oficiální stránky knihy: DCČH

Zdroj:
se souhlasem jednoho z autorů – dcch.grimoar.cz
Obrázky: dcch.grimoar.cz , archiv Lóže u Z.·.S.·., pixabay


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události

Čvc
30
celý den Badatelská výprava v Lužické hory
Badatelská výprava v Lužické hory
Čvc 30 – Srp 1 celý den
Průzkum temného místa na severu Čech. Pouze pro členy LUZS a zvané hosty.
Srp
28
So
celý den LXXIV. LUZS Jihlava
LXXIV. LUZS Jihlava
Srp 28 celý den
Společná noční evokace v ruinách staré kaple. Pouze pro členy LUZS:
Zář
10
celý den Ekologické dny v Olomouc
Ekologické dny v Olomouc
Zář 10 – Zář 12 celý den
Společná porada o našem světě. Vaše účast je nám radostí. Přijeďte, tentokrát vše v jedinečném místě, které láká k setkání. 10–12. září: Besedy EDO na Sluňákově: Tradiční hosté Václav Bělohradský, David[...]
Zář
25
So
10:00 LXXV. LUZS Jihlava v Jihlavské pirátské centrum
LXXV. LUZS Jihlava v Jihlavské pirátské centrum
Zář 25 @ 10:00 – 13:00
PROGRAM: – Úvodní rituál – Hermatická symbolika písmena “L” Změna programu vyhrazena.