Magická hůlka z vrby

Magická hůlka je vyrobena pro práci s živly a pro magickou praxi dle konceptů západní esoterické tradice. Dle potřeby ji lze zasvětit i do tradic jiných podle vůle mága. Vyrobena byla na zakázku, její kopie není možná. Výroba probíhala podle potřeb, astrologické nativity a se záměrem přímo pro konkrétního majitele/mága.

Tělo

Zodiakálně patří majitel majoritně k živlu vody, a proto je tělo hůlky vyrobeno, dle lege artis hermetismu, z vrby. Mohutná vrba (Salix fragilis) byla v červenci 2021 zlomena při vichřici a její dřevo je tak nadáno větší silou. Dřevo bylo sušeno několik týdnů nad teplem ohně. Tvar a podoba hůlky odpovídají posvátným číslům 1-3-4 a odkazují na jejich skrytou symboliku. Hůlka je rozdělena na tři části, tři geometrické tvary, tři světy.

Kruh

Spodní, kruhová část odpovídá původní jednotě, střednímu pilíři stromu života a pevnému základu.  Po obvodu jsou vypáleni dva vzájemně propletení hadi odkazující na Caduceus – legendární Hermovu hůl. Hadi symbolizují mimo jiné dualitu vnímání i poznání, vzestupné a sestupné proudy v tantře i dvojitou šroubovici DNA. Dutina spodní části je naplněna směsí drceného jantaru, krve majitele hůlky, jakožto nejsilnějšího fluidického kondenzátoru, a mletého kořene mandragory lékařské, aby byla zastoupena říše minerální, rostlinná i animální. Konec hůlky je osazen surovým smaragdem odkazující svým neupraveným tvarem na samotnou Přírodu i na surovinu ke kultivaci, vybroušení. Surový smaragd je jako prima materia alchymistů čekající na své zušlechtění, potenciál i zdroj.

Čtverec

Střední, čtvercová část, je zasvěcena živlům. Každá strana odpovídá dle svých hermetických korespondencí jednomu ze čtyř živlů. Živly jsou srovnány dle starší tradice podle světových stran takto: voda/sever, vzduch/východ, oheň/jih, země/západ. U každého živlu je vypálena jeho alchymická značka, příslušná signatura archanděla, který k jednotlivému živlu přísluší, stejně tak i Boží jméno. Dále je vypálena živlová skupina znamení zodiaku, základní vlastnost ve svém archaickém tvaru v řečtině a jméno živlu v jeho nejstarší známé podobě ze spisů řeckého filosofa Empedokla, který myšlenku čtyř živlů jako první přinesl. Živel je opatřen i odpovídající karetní značkou, která pak dále odkazuje na tarot a egyptskou tradici.

Jednotlivé živly jsou tedy opatřeny těmito znaky:
*Voda = Gabriel, El, rak / štír / ryby, tolmó (odvážím se), hýdor (voda), srdce
*Země = Uriel, Adonaj, býk / panna / kozoroh, siopó (mlčím), gén, káry
*Oheň = Michael, Elohim, beran / lev / střelec, thélo (chci), pýr, kříže
*Vzduch = Rafael, JHVH, blíženci / váha / vodnář, xéro (vím), aéra, piky
Každá strana živlu je k podpoře vlastností natřena odpovídajícím esenciálním olejem nejvyšší kvality.

Trojúhelník

Nejvyšší část je vytvarována do tvaru egyptského obelisku, odkazující na faraónský Egypt – zdroj moudrosti, smaragdovou desku i Herma Trismegista, mýtického otce hermetismu. Po stranách obelisku jsou vypáleny hieroglyfy jednotlivých božstev a archaických sil. 

*Bohyně Maat zastupující podstatu, pravdu a univerzální řád světa, doplněna o prasílu Qerh – ticho. 

*Bůh Usir zastupující plodnost, svět mrtvých i věčný život, doplněn o prasílu Heh – nekonečno.

*Bůh Re zastupující nebesa, nejvyšší světlo i plynutí času, doplněn o prasílu Kek – temnota. 

*Bůh Thovt zastupující původce moudrosti a poznání ve všech formách, doplněn o prasílu Nu – hlubina.

Vrchní část hůlky je naplněna drceným křišťálem smíchaným s krví majitele a vzácnou šalvějí muškátovou. Dovnitř vrcholku jsou vloženy valounky Lapis lazuli. Zvenku je na vrchol obelisku nanesen drcený Lapis lazuli, kámen zvyšující duchovní schopnosti a prohlubující meditaci, podporující duchovní cestu, klid, odvahu, intuici a důvěru ve vyšší vedení.

Povrch

Spodní a horní část hůlky je natřena domácím třezalkovým olejem, prostřední (živlová) část je natřena kvalitními čistými esenciálními oleji dle jednotlivých živlů (vzduch-máta, země-sibiřská jedle, voda-levandule, oheň-kadidlo). Kapku jednotlivých esenciálních olejů lze použít také pro obnovování živlové síly.

Rituál a zasvěcení

Hotová hůlka byla rituálně nabita živly s pomocí elementárních bytostí a napojena na akášický princip. Byla do ní vložena unikátní, 2½tisíce let stará, evokační formule pro práci s živly: στοιχεῖα μὲν εἶναι ….(zná pouze majitel). Tuto formuli se majitel naučí nazpaměť.

Pro spojení hůlky s jejím majitelem (hůlka je již s majitelem částečně spojena díky krvi) byly doporučeny dva zasvěcovací rituály:

1. osobní, energetický, pracující s formou oběti a překonáním vlastních hranic,

2. rituální, spojený se silou posvátného místa a očišťující pouti.

Majitel může samozřejmě také provést svůj osobní rituál. Moc hůlky a její propojení s majitelem se pak dále prohlubuje magickou praxí. Sílu živlů vložených do hůlky je možno kdykoliv zvýšit či oživit jakýmkoliv živlovým rituálem.

Astrologie

Hůlka dodělána o úplňku a za těchto astrologických konstelací:

 • Slunce v konjunkci s Merkurem ve Štíru a v 9. domě = schopnost subjektivního tvoření se silným záměrem v oblasti mystiky, náboženství, filosofie a psychologie.
 • Venuše a Pluto ve 12. domě = schopnost introspekce se vztahem k samotě a otázkám života, smrti a vyššího vědomí.
 • Jupiter a Neptun v 1. domě = psychická síla a schopnost intuice, důvěra ve vlastní duchovní vlastnosti a schopnosti, moc vládnout.
 • Cheirón v Beranu = zdroje duševní i fyzické energie, hledání a sebepoznávání identity.

Pouzdro

Ochranné pouzdro je potažené měkkou jakostní knihařskou kůží, která chrání hůlku před nežádoucími vlivy, a opletena bavlněným motouzem do tvaru ochranné sítě.

Závěr

Celá hůlka byla vyrobena za použití čistě přírodních materiálů. Hůlka je nepřenositelná, vyrobena pouze pro jednoho konkrétního majitele. Do hůlky nebylo vloženo žádné prokletí, a tak se jí mohou dotýkat i cizí osoby, pokud s tím majitel bude v souladu. Hůlku možno zničit pouze rituálním spálením. 

© Autor: Dóv, Jihlava 11/2021 (CC BY-SA)


2 Replies to “Magická hůlka z vrby”

 1. objednávka hůlky

  Dobrý den,ráda bych si objednala magickou hůlku z vrby. NApište prosím, zda je to možné a přibližnou cenu.

  Děkuji mnohokrát Věnka Berenika Stropnická

  • Dóv
   Dóv

   Dobrý den,
   Tato hůlka byla vyrobena pro konkrétního člověka na míru pro jeho specifickou praxi, na základě jeho nativního horoskopu, preferencí a osobního pohovoru. Dvě stejné hůlky nevyrábím a ani to nelze. Tuto, magicky plně funkční, hůlku jsem vyráběl cca 3 měsíce lege artis a byla prodána za 12.000,- Kč. Napíši Vám e-mailem podrobnější informace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *