Bezový likér – postup výroby (9/2019)

Likér s velkým léčebným potenciálem. Po velkém léčebném úspěchu a osobní zkušenosti z minulého roku jsem se opět vrhnul na vlastnoruční výrobu nevařeného bezového likéru z bezinek sbíraných kolem řeky Sázavy.

Jeden z největších nešvarů internetových likérů je ten, že vše VAŘÍ ! Pokud chcete likér s chutí bezinek, tak je to asi jedno. Pokud ovšem chcete zachovat účinné látky a užívat jako lék (viz níže), vařit se NESMÍ! Je pravdou, že plody jsou mírně toxické, ale o to více jsou aktivní. Pokud se dodržuje dávkování (max. 2x 4cl/denně) tak nic nehrozí. Cit.: “Účinné výživné látky se úpravou mění, znehodnucují nebo dokonce ničí.” (Naše rostliny v lékařství – Korbelář, Krejča)

Účinky

Pomáhá při bolestech hlavy (migrény), páteře (ischias), kloubovém revmatismu, působí na žaludeční a střevní sekreci. Má protineuralgický účinek (trojklanný nerv). Je vhodný i při nachlazení. Plody bezu černého obsahují cukry, kyselinu jablečnou, třísloviny, pektin, silice, vitamíny A, B, C a barviva anthokyany, minerální látky, glykosid sambunigrin a sloučeniny obsahující síru.

Návod k přípravě

1. Plody nasbírat zavčas, tj. začátkem září, dle polohy místy dokonce už i v srpnu. Jakmile plody dozrají, vrhnou se na ně ptáci, kteří je poměrně rychle oberou. Takže vyrazit ve správnou dobu. Dle zkušenosti jsou nejlepší bezinky u vody ve stínu na severní straně. Když jsou na jih a vystavené slunci, rychle vysychají.
2. Plody zbavíme stopek (obereme kuličky). Proplachovat můžeme, ale pokud sbíráme v přírodě daleko od zdrojů znečištění tak asi ani nemusíme. Pokud tam nějaká ta malá stopka zůstane, tak nevadí.
3. Minule jsem plody máčel a ručně lisoval, letos jsem použil výkoný šnekový odštavňovač. Výhodou je, že plody pomalu a velkou silou lisuje, takže odpad je téměř suchý. Nevýhodou je, že na 5 l vylisované šťávy jsem musel stroj 4x čistit.
4. Vylisovanou tekutinu (spíš řídkou kaši) zahřejeme na 60-70st. C a přidáme dostatečné množství cukru. Cukr tam dávám proto, aby to bylo pitelné. Konzervuje se stejně alkoholem. Takže cukru dávám tak 0,5 Kg / 2 l. Tentokrát jsem dal 1,5 kg. Nejlepší je dávat třtinový cukr. Já dal 1 kg bílý a 0,5 kg tmavý. Šel by i med, ale osobně mi to moc nechutná. Důležité: každý 1 kg krystalového cukru zvýší objem kapaliny o 0,6 litru!!
5. Necháme tekutinu zahřátou do té doby, než se cukr rozpustí. Poté celý objem přecedíme přes velké síto. Zbavíme se tím hrubších nečistot, semínek apod.
6. Do “pročištěné” tekutiny pak nalejeme alkohol v množství takovém, aby výsledný objem alkoholu byl takový, jaký požadujeme. V mém případě jsem tedy chtěl výsledek 20%. Tato síla likér konzervuje a zároveň není příliš silný.
Výpočet je trochu vyšší dívčí. Použijeme tabulku: viz článek Snížení koncentrace alkoholu. Já měl 70% vínovici (v horním řádku uprostřed) a chtěl jsem 20% (v bočním sloupci skoro dole) – průsečík je 252,6 což je na 100L, takže 2,526 l tekutiny / 1 l 70-ti % alkoholu aby z toho byl 20-ti %! V našem případě tedy ona tekutina je likér. Skutečný objem, který nám tedy leží na plotně vydělíme konstantou 2,526 (nebo když chcete třeba 25-ti % tak 1,829) a dostaneme číslo, které značí kolik alkoholu tam musíme nalít. V mém případě tedy 2,4 l vínovice. Uf.
7. Výsledkem je plnohodnotný léčivý likér. Můžeme ho ještě jednou přecedit přes jemnější síto, čehož jsem po chvíli zanechal, jelikož byl můj liker tak hustý (a dobrý), že to jemné sítko okamžitě ucpalo. A nalejeme do lahví, které předem vypláchneme horkou vodou, hrdlo a víčka otřeme alkoholem.
8. Skladujeme v chladu a temnu. Užíváme s rozvahou. Není to na pití po věčerech ale je to lék.

Legendy a pověry o Bezu

Že v něm sídlili duchové, kteří se mstili za zlo, které bylo spácháno v okolí jejich keře.
Proto se bez černý často vysazoval kolem chalup a stodol.
Říká se, že uvnitř keře žijí duchové i čarodějnice, proto poraněné dřevo krvácí rudou mízou.
Před kácením se v kleče na kolenou říkají tajemné formule pro odpuštění.
Žvýkáním bezové větvičky se zmenší bolest zubů, dále bezinka zahání horečku, léčí revmatismus i bradavice.
Při svatbách přináší novomanželům štěstí.
Bezinka položená vedle polštáře přináší klidný spánek.
Do bezového keře prý nikdy neuhodí blesk.
Při pohřbívání se křížek z bezového dřeva dává do rakve zemřelým.
Podle křesťanské legendy se Jidáš oběsil na bezu – od té doby prý šíří kvetoucí keř nasládlou vůni připomínající rozklad mrtvoly.
Podle jiné legendy byl Kristus bičován bezovými metlami, odsud má bez své léčivé vlastnosti.
Bezovou hůlkou se bere míra na rakev.

Obrázky: archiv Lóže u Z.·.S.·. a Pixabay


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události