Lóže u Z.·.S.·. na oficiálním webu města Jihlavy

Naše aktivity a činnost nelze přehlédnout, a proto nás zástupci Jihlavy požádali o krátký text, který společně s celým názvem zařadili na oficiálních stránkách města jihlava.cz pod hlavičku “Kam za kulturou”. Přímý odkaz je ZDE a celý text také níže.

Jihlava má nezpochybnitelnou hermetickou tradici. Byla založena Přemyslem Otakarem II. a postavena dle posvátné geometrie a vzoru Jeruzaléma, jihlavu také navštívil, “náhodou” na slunovrat, i známý anglický mág Johna Dee., v jihlavských kronikách byli nalezeny zmínky o studiu Faustových knih a griomárů, v Jihlavě působil evropsky známý lékař a alchymista Jacob Joseph Jepseri, usilující o nalezení přípravku na prodloužení život., v architektuře je možno nalézt mnoho z hermetické symboliky a abnormální zájem o Jihlavu také měla magická skupina Ahnenerbe.

“Jsme jediná skupina v Jihlavě, která se zabývá studiem i praktikováním hermetismu. Jedná se především o starodávné tajné tradice – magii, astrologii a alchymii (také kabala, tarot, hermetická filosofie, posvátná geometrie apod.). Tyto nauky pojímáme jako stále živé a užitečné i pro současného člověka, studujeme je ve vzájemných souvislostech a také v kontextu filosofie, náboženství, vědy, umění apod.

Cíle naší lóže jsou konkrétně popsány na uvedených webových stránkách. Lóže nemá žádná závazná pravidla, krom jediného: pilně se účastnit lóžových setkávání a dalších akcí, a v jejich rámci se (dle osobních možností a schopností) hojně zapojovat do studia, debatování i praktických aktivit (mentální a duchovní cvičení, rituály, tvorba apod.).

Nezastáváme nějaký jediný vyhraněný názor, ideologii či víru. Ani nic takového nechceme vnucovat. Držíme se zásady osobní zodpovědnosti a vlastního rozhodování, nedáváme žádné “jediné správné” návody, metody či praktiky. Nade vše ctíme svobodnou vůli a vzájemnou toleranci.

Pravidelná setkání (ve vyhraněném soukromém prostoru jedné z jihlavských kaváren) jsou určena především pro členy, občas pořádáme akce i pro veřejnost. Spolupracujeme také s dalšími ezoterními spolky, lóžemi a řády v České a Slovenské republice.

Naše lóže je otevřená vážným zájemcům o hlubší poznání a praktikování hermetických nauk. U zájemců o členství předpokládáme základní znalosti hermetismu a také touhu se na tomto poli dále vzdělávat a prakticky spolupracovat s ostatními členy.”

Na webu města je též odkaz na náš plakát, článek o hermetismu (Dingir) a soubor ilustračních obrázků našich činností.

Foto: PrintScreen z jihlava.cz